Chengdu gospodarzem The World Games 2025

14 maja 2019

Poznaliśmy gospodarza The World Games 2025. Będzie nim chińskie Chengdu, które było jedynym kandydatem. Decyzję o przyznaniu organizacji Światowych Igrzysk Sportowych ogłosiła w piątek w Gold Coast International Wolrd Games Association (IWGA).

Chengdu zostało oficjalnie ogłoszone gospodarzem 12. The World Games. Chińskie miasto było jedynym kandydatem. Chengdu jest położone w chińskiej prowincji Syczuan i zamieszkuje je pond 10 milionów mieszkańców. Charakterystyczną budowlą tego miasta jest Dongmen Bridge (na zdjęciu).

World Games to największe na świecie multisportowe zawody, podczas których o medale rywalizują przedstawiciele sportów nieolimpijskich. Tak jak igrzyska olimpijskie, rozgrywane są w cyklu czteroletnim, pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Chengdu będzie miało swoje „przetarcie” przed The World Games już za 2 lata, ponieważ będzie organizatorem Letniej Uniwersjady w 2021 roku.

Przypomnijmy, że w 2021 roku odbędą się również 11. The World Games w Birmingham, w stanie Alabama, w USA, a poprzednie Światowe Igrzyska Sportowe rozgrywane były we Wrocławiu w 2017 roku. I to właśnie na ich bazie powstał Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich.

Members