Miasteczko Sportów Nieolimpijskich, 26 maja 2019 roku

27 maja 2019

Wiele radości i uśmiechów na twarzach towarzyszyło odwiedzającym w niedzielę 26 maja 2019 roku Miasteczko Sportów Nieolimpijskich na Stadionie Wrocław. Na terenach zielonych przy stadionie swoje umiejętności zaprezentowali podczas specjalnych pokazów przedstawiciele 10 sportów nieolimpijskich, a kulminacyjnym punktem było wręczenie na scenie głównej statuetki TYTANA PKSN - triathloniście Robertowi Karasiowi.

W specjalnych pokazach zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki karate tradycyjnego, cheerleadingu, walk rycerskich, sumo, kendo, kickboxingu, ju-jitsu, petanki, lacrosse i przeciągania liny. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. W kilku dyscyplinach można było spróbować swoich sił.

Kilkanaście minut popołudniu, na scenie głównej Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Prezes Stadionu Wrocław Marcin Przychodny i Prezes Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich Tomasz Dauerman uhonorowali Roberta Karasia - mistrza świata i rekordzistę świata w potrójnym ironmanie. Dość powiedzieć, że na tym dystansie oprócz 11 kilometrów pływania i 126 km biegu zawodnicy mają do przejechania aż 580 km na rowerze, to dystans większy niż np. z Wrocławia do Gdańska.

 

 

Members