Miasteczko Sportów Nieolimpijskich, Wrocław, 26 maja (niedziela)

23 maja 2019

26 maja 2019 r. (niedziela) to wyjątkowy dzień dla społeczności sportów nieolimpijskich w Polsce. Na Stadionie Wrocław odbędzie się Kongres PKSN, czyli sprawozdawcze walne zgromadzenie delegatów Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich połączone z wręczeniem statuetki „Tytana PKSN” Robertowi Karasiowi - Mistrzowi Świata w ultratriathlonie.

Tę uroczystość zaplanowano na godzinę 12.00, na scenie eventu na Esplanadzie Stadionu Wrocław. Będzie jej towarzyszyć prezentacja pamiątkowej tablicy "Tytana PKSN", ale to tylko jedna z atrakcji.

Te czekają kibiców już od godziny 10,00. Zresztą zapraszamy nie tylko kibiców, ale wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas na świeżym powietrzu w towarzystwie przedstawicieli sportów nieolimpijskich. Od godziny 10,30 na terenie przylegającym do Stadionu Wrocław rozpoczną się pokazy poszczególnych dyscyplin sportu.

Oto szczegółowy plan:

godz. 10:30 Karate tradycyjne
godz. 11:00 Cheerleading
godz. 11:30 Walki Rycerskie
godz. 12:00 Przeciąganie Liny
godz. 12:30 Kendo
godz. 13:00 Petanka
godz. 13:30 Ju-Jitsu
godz. 14:00 Kickboxing
godz. 14:30 Lacrosse
godz. 15:00 Sumo.

Od początku swojej działalności, PKSN aktywnie promuje dyscypliny nieolimpijskie. Począwszy od tworzenia materiałów video, aktywności legislacyjnych jak i specjalnych eventów poświęconych atrakcjom i ideom sportów nieolimpijskich.

„Od TWG2017 Wrocław to stolica sportów nieolimpijskich i kolebka naszego ruchu. Możliwość zorganizowania Miasteczka Sportów Nieolimpijskich na Stadionie Wrocław - obiekcie ceremonii otwarcia TWG 2017 - to najlepsza formuła dla kontynuacji promocji dyscyplin nieolimpijskich oraz propagowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia” – mówi Tomasz Dauerman, Prezes Zarządu PKSN.

„Podczas naszego eventu zainaugurujemy również cykliczne wydarzenie "Aleja Gwiazd Sportów Nieolimpijskich" poprzez wręczanie statuetki TYTAN Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich oraz zawieszenie pamiątkowej tablicy dla sportowca za niezwykłe dokonania sportowe” – dodaje prezes Dauerman.

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich angażuje się w szereg inicjatyw promocyjnych dot. dyscyplin nieolimpijskich. Promujemy je aktywnie i często nieszablonowo. Zawsze staramy się kierować uwagę na różnorodność dyscyplin i klubów. Na to jak wartościową ofertą są dla osób w każdym wieku. Ale w sposób szczególny chcemy także uhonorowywać i wskazywać bohaterów takich dyscyplin. Wielkie postacie, które osiągają wybitne sukcesy, świetnie promują nasz kraj i inspirują Polaków” - mówi Grzegorz Kita, Przewodniczący Rady Głównej PKSN.

„Ale nie promujemy tylko sportu zawodowego. Promujemy także kulturę fizyczną, zdrowy styl życia i wszelkie aktywności sportowo-ruchowe” - dodaje Kita.

Serdecznie zapraszamy.

Members