Polska Federacja Padla w PKSN

16 czerwca 2019

Miło nam poinformować, że do Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich dołączyła kolejna organizacja, reprezentująca nieolimpijską dyscyplinę sportu - Polska Federacja Padla.

Na czym polega gra w padla?

Standardowy kort ma wymiary 10×20 m i przeznaczony jest do gry 2 par. Można grać także we 2 osoby na korcie treningowym o wymiarach 6x20m. Tak jak w przypadku tenisa siatka oddziela pola przeciwników, jednak gra odbywa się wewnątrz zamkniętego kortu, podobnie jak w squashu. Nawierzchnia pokryta jest sztuczną trawą i otoczona ogrodzeniem z siatki. Dodatkowo tylne ściany i cześć bocznych zabudowane są szklanymi panelami, które biorą udział w grze (piłka może się od nich odbijać). Tylne panele mają wysokość 3m, boczne na dwóch pierwszych metrach długości mają wysokość 3m, a na następnych dwóch – 2m.

Gra towarzyska

W padla może grac każdy : od lat 7 do 70. W Hiszpanii najmłodsi gracze mają 4 lata! Dużą zaletą jest fakt, że w rozgrywce mogą brać udział gracze na innym poziomie zaawansowania i o różnych możliwościach fizycznych, apodstawy można opanować już w „kilka chwil”, co pozwala cieszyć się grą od samego początku. Dynamika rozgrywki daje dużo radości i satysfakcji.

Members