Polski Związek Kalisteniki i Street Workoutu w PKSN

6 listopada 2018

Miło nam poinformować, że do grona członków Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich dołącza Polski Związek Kalisteniki i Street Workoutu. Funkcjonuje od 2015 roku, a jego celem działania jest upowszechnianie, popularyzacja i podnoszenie aktywności fizycznej w Polsce za pomocą treningu z masą własnego ciała.

PZKiSW organizuje najbardziej profesjonalne zawody w kraju, w tym mistrzostwa Polski, które są rundą eliminacyjną do mistrzostw świata. Prowadzi szkolenia z zakresu treningu z masą własnego ciała, uczestniczą także w procesach powstawania nowych miejsc do ćwiczeń, uroczystościach otwarcia takich parków oraz przeprowadzają pokazy na najwyższym poziomie. Ich mottem jest „Łączy nas pasja”.

Czym jest kalistenika? To aktywność fizyczna polegająca na wykonywaniu ćwiczeń z masą własnego ciała. 97% z nas nieświadomie uprawia kalistenikę na co dzień, gdyż tak naprawdę każda aktywność fizyczna posiada namiastkę ćwiczeń kalistenicznych. Dzięki tej formie treningu nasze ciało rozwija się harmonijnie, nie powodując bardziej dotkliwych dysproporcji siłowych i wytrzymałościowych co przekłada się m.in. na zrównoważoną sylwetkę.

Natomiast street workout jest nowoczesną i uliczną odmianą kalisteniki wzbogaconą o różnego rodzaju ewolucje i akrobacje gimnastyczne, często z wykorzystaniem infrastruktury miejskiej oraz specjalnych parków do ćwiczeń.

Members